wylewka WOLPLAN CT baner

Lekka wylewka wyrównująco-wypełniająca

o dobrych właściwościach izolacyjnych

WOLPLAN® ST to lekki samorozlewny materiał o dobrych parametrach izolacyjnych powstały na bazie granulatu styropianowego oraz spoiwa. Przeznaczony jest do wyrównywania stropów, płaskich dachów oraz innych powierzchni.


Doskonały materiał wypełnieniowy pod jastrychy

styropian bez docinaniaWOLPLAN® ST doskonale nadaje się do zastosowania jako materiał wyrównujący. Jego parametry izolacyjne umożliwiają zastosowanie go zamiast kruchego styropianu. Materiał ten tworzy jednolitą szczelną powłokę. Nie wymaga użycia dodatkowych zabiegów takich jak: docinanie czy dopasowywanie, co eliminuje możliwość powstawania szpar i nieszczelności. Ma to bardzo duże znaczenie, gdy w konstrukcji podłogi zostały poprowadzone rury wodne, bądź przewody wentylacyjne, które podczas układania styropianu wymuszają jego docinanie. Materiał WOLPLAN® ST odpowiednio je pokryje i wypełni wszelkie szczeliny, co zminimalizuje straty cieplne w czasie trwania sezonu grzewczego.


Przyspiesza proces budowy i obniża koszty

styropian samorozlewnyWOLPLAN® ST jest materiałem, który w porównaniu do styropianu w znacznej mierze przyspiesza proces budowy. Ma właściwości samorozlewne - nie wymaga zatem czasochłonnego docinania. Po wylaniu i rozprowadzeniu niweluje wszelkie krzywizny oraz luki w podłodze. Zmniejsza to diametralnie koszt inwestycji, gdyż ilość dużo droższego materiału potrzebnego do wykonania jastrychu zostaje zminimalizowana. Ponadto przy zastosowaniu lekkiej wylewki WOLPLAN® ST nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności, ani stosować dodatkowych materiałów związanych z wyrównywaniem podłoża. Po zastygnięciu nasz materiał staje się gotową podbudową do wykonania posadzki. W przypadku instalacji ogrzewania podłogowego zaleca się jedynie ułożenie cienkiej warstwy styropianu (by łatwiej było wbijać spinki do mocowania rur), co na równej, pozbawionej przeszkód powierzchni staje się niezwykle szybkie i proste. Jednolita i stabilna podbudowa jest gwarancją równomiernego nagrzewania sie podłogi na całej powierzchni, zapewnia optymalne działanie instalacji ogrzewania podłogowego oraz umożliwia płynną kontrolę systemom sterowania ogrzewaniem.


Możliwość zastosowania na delikatnych stropach

Waga materiału WOLPLAN® ST jest na tyle niska, że można bez obaw zastosować go na drewnianych stropach (np. przy adaptacji strychów) oraz na innych stropach wrażliwych na obciążenie, takich jak: stropy budowli zabytkowych, bądź stropy sakralne o łukowych sklepieniach. Ponadto lekka wylewka WOLPLAN® ST znajdzie zastosowanie jako materiał wypełnieniowy do wykopów okołofundamentowych, czy też pod chude betony w budownictwie na gruncie (tzw. chudziki) jako wypełnienie i ocieplenie. Materiał jest odporny na działanie pleśni oraz na działalność gryzoni, więc użycie go w piwnicach jest jak najbardziej wskazane. Dodatkowym atutem naszego lekkiego materiału wyrównująco-wypełniającego jest posiadanie właściwości akustycznych intensywnie wytłumiających dźwięki, co sprzyja zastosowaniu go w podłogowych systemach akustycznych.


Cena lekkiej wylewki

Cena lekkiego materiału wyrównująco-wypełnieniowego o właściwościach izolacyjnych WOLPLAN® ST zawiera w sobie:

  • cenę materiału,
  • koszt dostawy materiału,
  • technologię wykonania (użycie pomp, węży oraz innego sprzętu),
  • koszt robocizny,
  • nadzór nad całością inwestycji,
  • gwarancję producenta i wykonawcy.

Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii naszych realizacji