cienkowarstwowa wylewka na ogrzewanie podłogowe - baner

Cienkowarstwowa wylewka anhydrytowa o przyspieszonym przenikaniu ciepła

WOLPLAN QE to specjalna cieńkowarstwowa, wzmocniona wylewka anhydrytowa o przyspieszonym przenikaniu ciepła. Przeznaczona jest do wszystkich suchych wnętrz mieszkalnych i biurowych. Jest całkowicie bezpieczna i nietoksyczna za sprawą użycia w jej składzie anhydrytu naturalnego jako spoiwa. Dzięki wysokiej wytrzymałości na zrywanie nadaje się do okładzinowania wszystkimi dostępnymi rodzajami okładzin.


Zaprojektowana na ogrzewanie podłogowe

wykonanie cienkowarstwowej wylewki na ogrzewanie podłogoweWylewka WOLPLAN QE została stworzona od podstaw z myślą o tym, by stosować ją na ogrzewanie podłogowe. Już przy projektowaniu tej wylewki założono, że produkt finalny powinien posiadać konkretne cechy, dzięki którym stanie się liderem w zastosowaniu jako jastrych grzewczy. Te cechy to:

  • zwiększony współczynnik przenikania ciepła - przyspieszy proces grzewczy
  • mała grubość wylewki (jedyne 20 mm nad rurami grzewczymi) - skróci drogę, którą energia cieplna ma do pokonania, by przedostać się od rur grzewczych do wnętrza pomieszczenia
  • wzmocniona struktura wylewki - umożliwi zastosowanie cienkiej warstwy przy zachowaniu wysokiej odporności na zrywanie oraz obciążenie

Spełnienie powyższych założeń sprawiło, że wylewka ta została wybrana przez firmę Roth, która specjalizuje sie w systemach grzewczych do zastosowania w jej najbardziej zaawansowanym systemie Quick Energy Tacker System.


Brak dylatacji i możliwość zastosowania dowolnej okładziny

Do zalet wylewki WOLPLAN QE należy jej bezskurczowe wiązanie. Umożliwia to rezygnację z jakichkolwiek zbrojeń i dodatkowych wzmocnień jastrychu. Ponadto obszar, który nie wymaga zastosowania dylatacji poprzecznych, to aż 200m2 z ogrzewaniem podłogowym lub 900m2 bez ogrzewania. Daje to dużą swobodę podczas układania okładzin podłogowych i jest gwarancją ich ciągłości. Wybór jastrychu WOLPLAN QE daje również nieograniczony wybór rodzajów okładzin. Wysoka wytrzymałość na zrywanie umożliwia okładzinowanie drewnem, glazurą, LVT, żywicą, laminatem, wykładziną oraz wieloma innymi okładzinami.


Zakres zastosowania

wykonanie szybkogrzejącej wylewki samopoziomującejWylewkę WOLPLAN QE można zastosować do wszystkich suchych pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Wzmocniona konstrukcja wylewki pozwala na stosowanie jej w postaci bardzo cieńkich warstw (20 mm nad rurami w przypadku ogrzewania podłogowego). Zatem wszędzie tam, gdzie wysokość jest priorytetem i gdzie zastosowanie zwykłej wylewki nie zda egzaminu wylewka WOLPLAN QE sprawdzi się idealnie.

Wraz z zastosowaniem cieńkiej warstwy wylewki idzie w parze zmninimalizowanie obciążenia stropów. Zatem wszędzie tam, gdzie liczy się każdy kilogram jastrych WOLPLAN QE pozwoli na zredukowanie ciężaru wylewki do absolutnego minimum. Dotyczy to szczególnie drewnianych stropów w obiektach remontowanych.

Ponadto WOLPLAN QE to najlepszy wybór na ogrzewanie podłogowe.


Czas schnięcia wylewki

Zastosowanie wylewki WOLPLAN QE umożliwi w czasie jej schnięcia kontynuowanie innych lekkich prac wykończeniowych, bądź związanych z elektryką, gdyż już po 24 godzinach od wylania istnieje możliwość chodzenia po niej. Po 7 dniach można warunkowo obciążać jastrych. Po tym czasie można też rozpocząć procedurę pierwszego rozgrzania jastrychu anhydrytowego na ogrzewaniu podłogowym.


Gwarantujemy porządne i szybkie wykonanie

Przed rozpoczęciem prac nad jastrychem nasz zespół doradczy przyjedzie na budowę w celu pomocy w doborze odpowiedniej klasy materiału, wyborze technologii wykonania izolacji i podbudowy. Ponadto wykonamy wszystkie niezbędne pomiary. Metodą laserową dokładnie mierzymy powierzchnie przeznaczone na wylewkę. Jeśli okaże się, ze stropy lub powierzchnie do wylania są nierówne, informujemy o tym klienta i proponujemy ich wyrównanie przy pomocy dużo tańszego materiału. Ułatwi i przyspieszy to późniejsze prace przy układaniu styropianów oraz diametralnie zmniejszy zużycie materiału przy wykonaniu wylewki anhydrytowej. Nie pozwolimy, aby nasz klient niepotrzebnie tracił pieniądze.

dostawa i wykonanie wylewki anhydrytowejZobowiązujemy się do wykonania wylewki w ustalonym terminie. Nasz materiał dostarczmy przy pomocy mobilnego silosu dwukomorowego typu TransMix. Po podłączeniu wszystkich węży rozpoczynamy wykonanie wylewki. Materiał jest mieszany bezpośrednio przed wylaniem w ilośći dokładnie takiej, by osiągnąć wymaganą grubość jastrychu. Klient nie płaci za materiał, który nie został zużyty. Całym procesem steruje komputer, co eliminuje "błąd ludzki" oraz jest gwarancją spełnienia wszelkich norm dotyczących klasy wytrzymałości wylewki oraz jej składu i innych właściwości.

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami postępowania z jastrychem anhydrytowym po jego wylaniu.