Nowoczesna wylewka anhydrytowa
Dostępna również w wersji szybkoschnącej
WOLPLAN CA® to innowacyjna wylewka samopoziomująca powstała na bazie w pełni syntetycznego anhydrytu. Materiał ten jest bardzo stabilny i całkowicie nietoksyczny. Otrzymuje się go w procesach przetwarzania często spotykanego minerału zwanego fluorytem. Czystość anhydrytu syntetycznego podkreśla jego biało-szary kolor - taki sam jak anhydrytu naturalnego.
Świetnie się sprawdzi jako posadzka na ogrzewanie podłogowe
Wylewka anhydrytowa WOLPLAN CA® doskonale nadaje się do użycia na ogrzewaniu podłogowym. Właściwości fizyczne tej wylewki, w tym jej przewodność cieplna, są gwarancją szybkiego przepływu energii z rur grzewczych do wnętrza pomieszczenia i osiągnięcia przez podłogę temperatury 30°C w ciągu godziny. Ta cecha posadzki WOLPLAN CA® pozwala "rozwinąć skrzydła" nowoczesnym piecom i programować je tak, by uruchamiały się dopiero na godzinę przed powrotem domowników. Jest to czas wystarczający, by nagrzać mieszkanie do odpowiedniej temperatury. Tutaj można zapoznać się z filmem nakręconym kamerą termowizyjną, który obrazuje szybkość rozgrzewania się naszego jastrychu. Został on przygotowany przez Pracownię Techniki Ogrzewania.
UWAGA! Stosując zwykłą wylewkę półsuchą z miksokreta narażasz się na dużo większe wydatki za ogrzewanie, gdyż wylewka taka nagrzewa się do temperatury 32°C 4 razy dłużej niż wylewka WOLPLAN CA®. Badania przeprowadzone wśród właścicieli domków jednorodzinnych potwierdzają, że w sezonie grzewczym można zaoszczędzić od 30% do 44% kosztów stosując jastrych anhydrytowy oraz zautomatyzowany piec. Wylewka anhydrytowa WOLPLAN CA® to wydatek, który się szybko zwróci.
Swoboda w wyborze okładziny oraz rezygnacja z dylatacji
W czasie zastygania wylewka WOLPLAN CA® nie zmienia swojego kształtu ani swojej objętości. Jest to niewątpliwą zaletą, gdyż wyklucza powstawanie naprężeń wewnętrznych i daje możliwość wyeliminowania w konstrukcji posadzki dylatacji poprzecznych (aż do 200 m2 powierzchni z ogrzewaniem podłogowym lub 900 m2 bez ogrzewania). Pozwala to na swobodę podczas planowania i układania dowolnych okładzin np. parkietów, LVT, laminatu, glazury czy też wykonania podłogi żywicznej. Jeśli jednak komuś zależy na otrzymaniu efektownej "surowej" podłogi do minimalistycznego wnętrza wystarczy jastrych WOLPLAN CA® przeszlifować i pokryć odpowiednim impregnatem.
Dodatko: atutem naszej posadzki są duże oszczędności czasu i pieniędzy, które wynikają z braku potrzeby stosowania w niej jakiegokolwiek zbrojenia.
Informacje techniczne dotyczące zastosowania jastrychów WOLPLAN® pod określone okładziny:
Optymalne tempo schnięcia
Czas schnięcia jastrychu WOLPLAN CA® ma korzystny wpływ na przebieg całej budowy. Po około 48 godzinach od chwili wykonania posadzki może odbywać się po niej ruch pieszy, a co za tym idzie można prowadzić drobne prace, np. związane z elektryką. Po 4 dniach istnieje możliwość rozpoczęcia procedury pierwszego rozgrzania jastrychu anhydrytowego na ogrzewaniu podłogowym. Po 5 dniach wylewka osiąga obciążalność warunkową.
Gdy najważniejsze jest tempo pracy wybierz WOLPLAN CA w opcji RAPID! Czas schnięcia skrócony do minimum
WOLPLAN CA RAPID® to ulepszona wersja wylewki WOLPLAN CA, w której poprawiono czas schnięcia skracając go do minimum. Umożliwia to rozpoczęcie prac związanych z okładzinowaniem już po 14 dniach od wykonania wylewki. Chodzenie po jastrychu możliwe jest po 6 godzinach, a warunkowe obciążanie po 24 godzinach. Ogrzewanie podłogowe można uruchomić już w momencie wylewania jastrychu, przy czym należy je ustawić na 20°C. Jastrych zachowuje przy tym wszystkie pozostałe parametry takie same, jak standardowa wylewka WOLPLAN CA.
Posadzka o wszechstronnym zastosowaniu
Wylewka anhydrytowa WOLPLAN CA® występuje w kilku klasach wytrzymałości. W miejscach mniej narażonych na obciążenia, np. w budownictwie mieszkaniowym wystarczająca będzie klasa C20-F4 lub C25-F5. Materiał o wyższej klasie wytrzymałości (C30-F6) zaleca się zastosować w miejscach użyteczności publicznej oraz tam, gdzie stawiane są wyższe wymagania dotyczące norm na zrywanie. Posadzkę w najwyższej klasie wytrzymałości, czyli C35-F7 proponujemy zastosować celem wzmocnienia i odciążenia w miejscach o delikatnej konstrukcji stropu, np. przy adaptacji poddaszy, w obiektach remontowanych lub z drewnianymi stropami.
Gwarancja profesjonalnego wykonania i zadowolenia klienta
Przed rozpoczęciem prac nad jastrychem nasz zespół doradczy przyjedzie na budowę w celu pomocy w doborze odpowiedniej klasy materiału, wyborze technologii wykonania izolacji i podbudowy. Ponadto wykonamy wszystkie niezbędne pomiary. Metodą laserową dokładnie mierzymy powierzchnie przeznaczone na wylewkę. Jeśli okaże się, ze stropy lub powierzchnie do wylania są nierówne, informujemy o tym klienta i proponujemy ich wyrównanie przy pomocy dużo tańszego materiału. Ułatwi i przyspieszy to późniejsze prace przy układaniu styropianów oraz diametralnie zmniejszy zużycie materiału przy wykonaniu wylewki anhydrytowej. Nie pozwolimy, aby nasz klient niepotrzebnie tracił pieniądze.
Zobowiązujemy się do wykonania wylewki w ustalonym terminie. Nasz materiał dostarczmy przy pomocy mobilnego silosu dwukomorowego typu TransMix. Po podłączeniu wszystkich węży rozpoczynamy wykonanie wylewki. Materiał jest mieszany bezpośrednio przed wylaniem w ilośći dokładnie takiej, by osiągnąć wymaganą grubość jastrychu. Klient nie płaci za materiał, który nie został zużyty. Całym procesem steruje komputer, co eliminuje "błąd ludzki" oraz jest gwarancją spełnienia wszelkich norm dotyczących klasy wytrzymałości wylewki oraz jej składu i innych właściwości.
Zachęcamy do zapoznania się z zasadami postępowania z jastrychem anhydrytowym po jego wylaniu.
Cena posadzki anhydrytowej
Cena zależna jest od rodzaju i ilości zużytego suchego materiału. Materiał. który został dostarczony na budowę, ale nie został wykorzystany nie jest wliczany w cenę. Ponadto woda (w ilości ok 10%-15% masy wylewki), która jest niezbędnym składnikiem wylewki, nie jest (i nie powinna być) wliczana w cenę materiału, gdyż:
- jest własnością inwestora - zostaje dodana jako składnik wylewki dopiero na miejscu budowy
- podczas schnięcia wylewki odparowuje niemal całkowicie