
Nowoczesna wylewka anhydrytowa na bazie anhydrytu naturalnego.
Porównanie wylewki półsuchej z miksokreta z wylewkami anhydrytowymi
Cementowa wylewka półsucha z miksokreta nie sprawdzi się na ogrzewaniu podłogowym, gdyż:
Jastrychy anhydrytowe
UWAGA! Przeprowadzono badania wśród właścicieli domków jednorodzinnych stosujących ogrzewanie podłogowe. Porównywano wysokość kosztów ogrzewania poniesionych przez użytkowników jastrychów anhydrytowych i cementowych. Wyniki były jednoznaczne - użytkownicy jastrychów anhydrytowych stosujący automatykę ogrzewania zaoszczędzili od 30 do 44% kosztów energii w sezonie grzewczym. Jastrych anhydrytowy to wydatek, który się szybko zwróci.
Grubość wylewki ponad rurą grzewczą wynosi 45mm. Wyraźnie widać, że dominują tu zimne kolory (granatowy i zielony), które odpowiadają niższym temperaturom. Tylko na środku delikatnie przebija się cieplejszy kolor pomarańczowy.
Grubość wylewki ponad rurą grzewczą wynosi 45mm, klasa materiału C20-F4. Na tym zdjęciu wyraźnie dominują ciepłe kolory. Mocny czerwony przechodzi w różowy, a na środku delikatnie przebija się kolor biały - odpowiadający najwyższej temperaturze.
Grubość wylewki ponad rurą grzewczą wynosi 35mm, klasa materiału C25-F5. Tutaj wyraźnie widać dominację ciepłych obszarów (kolor biały i czerwony). Tylko na brzegach widać kolor zielony, który przeważał na zdjęciu wylewki z miksokreta.