Pierwsza na polskim rynku wylewka samopoziomująca na bazie anhydrytu naturalnego
WOLPLAN GENEO® jest jastrychem samorozlewnym zaprojektowanym z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie użytkownika. To bez wątpienia najnowocześniejszy produkt wśród wylewek anhydrytowych dostępnych na rynku. Jego doskonałe właściwości zapewnia zastosowanie w nim anhydrytu naturalnego jako spoiwa. Biało-szary kolor wylewki podkreśla jej czystość i w pełni ekologiczny, naturalny charakter. Dodatkowym atutem tej wylewki jest to, iż nie wymaga ona szlifowania przed okładzinowaniem.
Doskonała wylewka na ogrzewanie podłogowe
Użycie wylewki WOLPLAN GENEO® na ogrzewanie podłogowe jest gwarancją znacznego obniżenia kosztów ogrzewania. Wysoka przewodność cieplna tego materiału sprawia, że podłoga w godzinę nagrzewa się do 30ºC, a w domu robi się ciepło. Biorąc pod uwagę potencjał nowoczesnych, programowalnych pieców daje to ogromne możliwości regulacji ogrzewania. Na czas, gdy nikogo nie ma w domu należy je wyłączyć, a włączyć dopiero na godzinę przed powrotem. W ciągu godziny temperatura w domu osiągnie odpowiedni poziom. Zapraszamy do obejrzenia filmu ilustrującego szybkość rozgrzewania się naszego jastrychu. Film dostępny jest tutaj, a przygotowała go Pracownia Techniki Ogrzewania.
UWAGA! Zwykła wylewka z miksokreta nagrzewa się do tej samej temperatury ok. 4 godzin. Wydasz więc 4 razy więcej na jej rozgrzanie. Badania przeprowadzone wśród właścicieli domków jednorodzinnych potwierdzają, że w sezonie grzewczym można zaoszczędzić od 30% do 44% kosztów stosując jastrych anhydrytowy oraz zautomatyzowany piec. Wylewka anhydrytowa WOLPLAN GENEO® to wydatek, który się szybko zwróci.
Skrócony czas schnięcia
Można być pewnym, że zastosowanie jastrychu WOLPLAN GENEO® nie spowolni innych prac budowlanych. Już po 8-12 godzinach od wykonania wylewki mozna po niej chodzić i kontynuowac drobne prace wykończeniowe. Po 2 dniach jastrych osiąga obciążalnośc warunkową. Po tym czasie można też rozpocząć procedurę pierwszego rozgrzania jastrychu na ogrzewaniu podłogowym, a w pełni korzystac z ogrzewania można już po czterech dniach.
Gdy czas jest priorytetem wybierz GENEO w opcji RAPID! Czas schnięcia skrócony do minimum
WOLPLAN GENEO RAPID® to udoskonalona wersja wylewki GENEO. Dzięki maksymalnie skróconemu czasowi schnięcia umożliwia rozpoczęcie prac związanych z okładzinowaniem już po 14 dniach od wykonania wylewki. Chodzenie po jastrychu możliwe jest po 6 godzinach, a warunkowe obciążanie po 24 godzinach. Ogrzewanie podłogowe można uruchomić już w momencie wylewania jastrychu, przy czym należy je ustawić na 20°C. Jastrych zachowuje przy tym wszystkie pozostałe parametry takie same, jak standardowa wylewka GENEO.
Brak dylatacji i dowolność okładzinowania
Niewątpliwą zaletą wylewki WOLPLAN GENEO® jest to, że podczas zastygania nie zwiększa ani nie zmniejsza swojej objętości oraz nie powstają w niej żadne naprężenia wewnętrzne. Można dzięki temu w znacznej mierze zrezygnować ze stosowania dylatacji poprzecznych (aż do 200 m2 powierzchni z ogrzewaniem podłogowym lub 900 m2 bez ogrzewania). Daje to możliwość swobodnego układania dowolnych okładzin, jak np. parkiet drewniany, glazura, laminat, LVT, czy też żywica. Bezskurczowe wiązanie jastrychu eliminuje koniecznośc stosowania zbrojenia. Oszczędza to czas i pieniądze. Dużym atutem tego rodzaju wylewki jest fakt, iż nie wymaga ona szlifowania przed okładzinowaniem spełniając przy tym normy na zrywanie.
Informacje techniczne dotyczące zastosowania jastrychów WOLPLAN® pod określone okładziny:
Szeroki zakres zastosowania wylewki
Jastrych anhydrytowy WOLPLAN GENEO® dostępny jest w różnych klasach wytrzymałości. W budownictwie mieszkaniowym, gdzie występują mniejsze obciążenia można zastosować klasę C20-F4 lub C25-F5. W miejscach użyteczności publicznej oraz takich, gdzie należy zachować wyższe normy na zrywanie zaleca się zastosowanie klasy przynajmniej C30-F6. Natomiast w obiektach remontowanych w miejscach o delikatniejszej konstrukcji stropu (np. adaptacja poddaszy o drewnianych stropach, gdzie ciężar odgrywa kluczową rolę) zaleca się zastosowanie wylewki w klasie C35-F7 celem wzmocnienia i odciążenia.
Gwarantujemy porządne i szybkie wykonanie
Przed rozpoczęciem prac nad jastrychem nasz zespół doradczy przyjedzie na budowę w celu pomocy w doborze odpowiedniej klasy materiału, wyborze technologii wykonania izolacji i podbudowy. Ponadto wykonamy wszystkie niezbędne pomiary. Metodą laserową dokładnie mierzymy powierzchnie przeznaczone na wylewkę. Jeśli okaże się, ze stropy lub powierzchnie do wylania są nierówne, informujemy o tym klienta i proponujemy ich wyrównanie przy pomocy dużo tańszego materiału. Ułatwi i przyspieszy to późniejsze prace przy układaniu styropianów oraz diametralnie zmniejszy zużycie materiału przy wykonaniu wylewki anhydrytowej. Nie pozwolimy, aby nasz klient niepotrzebnie tracił pieniądze.
Zobowiązujemy się do wykonania wylewki w ustalonym terminie. Nasz materiał dostarczmy przy pomocy mobilnego silosu dwukomorowego typu TransMix. Po podłączeniu wszystkich węży rozpoczynamy wykonanie wylewki. Materiał jest mieszany bezpośrednio przed wylaniem w ilośći dokładnie takiej, by osiągnąć wymaganą grubość jastrychu. Klient nie płaci za materiał, który nie został zużyty. Całym procesem steruje komputer, co eliminuje "błąd ludzki" oraz jest gwarancją spełnienia wszelkich norm dotyczących klasy wytrzymałości wylewki oraz jej składu i innych właściwości.
Zachęcamy do zapoznania się z zasadami postępowania z jastrychem anhydrytowym po jego wylaniu.
Wylewka anhydrytowa - cena
Cena zależna jest od rodzaju i ilości zużytego suchego materiału. Materiał. który został dostarczony na budowę, ale nie został wykorzystany nie jest wliczany w cenę. Ponadto woda (w ilości ok 10%-15% masy wylewki), która jest niezbędnym składnikiem wylewki, nie jest (i nie powinna być) wliczana w cenę materiału, gdyż:
- jest własnością inwestora - zostaje dodana jako składnik wylewki dopiero na miejscu budowy
- podczas schnięcia wylewki odparowuje niemal całkowicie